User Tag List

Page 3 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 21 to 30 of 113

Thread: "Turbosłowiańska" lingwistyka727 days old

Regular Member
    Race Scientist SKRiBHa's Avatar
    Last Online
    2019-04-15 @ 20:32

Szanowny Adminie Polako ?/ Dawidski?

Z przykrością muszę stwierdzić, co następuje:

Napisałem wczoraj komentarz, czy dwa ale on / one nie ukazały się. Czekałem i czekałem i nic. Nie otrzymałem ani żadnego powiadomienia, ani niczego innego i nie wiem co dzieje się z tymi wpisami. Pojawiły się za to wpisy Wojewoda i Pioterus...

Nie mogę na swoim koncie zrobić nic. Mój obrazek profilowy nie wyświetla się. Nie mogę napisać prywatnej wiadomości., itd.

Adminie, proszę zrób z tym coś, albo bez urazy, ale jeśli tak to ma tu wyglądać, no to ja stąd spadam, bo nie znoszę cenury i szkoda mojego czasu na takie przedszkole. Przyznam się szczerze, że nie tego spodziewałem się, ale jak tak ma być, niech tak będzie.

Przekaż proszę to innym, żeby wiedzieli dlaczego już nie odzywam się, ok?

Miłego Dnia.

PZDRWM
    SKRiBHa
    Tzw. PIE = PS, czyli Pra-Słowiański. Tzw. satem było pierwotne, a tzw. kentum to zniekształcenie przez ubezdźwięcznienie wysokoenergetycznych dźwięków satem, patrz tzw. rough breathing. Prawo Brugmana dotyczy także języków słowiańskich, patrz oRL"y -> aRioWie, oGieN' -> aGoN'... O zniekształceniach greckich, irańskich, germańskich, itp patrz: PS B/P -> Ger PH/PF/F... szkoda nawet gadać...

SKRiBHa

2. # ADS
    Advertisement bot

Established Member
    Evolutionary Biologist Wojewoda's Avatar
    Last Online
    Yesterday @ 04:08
    I1 Z63+ S2078+ L1237-
    mtDNA
    U3a1a
    Ethnicity
    Polish
    Poland

Quote Originally Posted by Pioterus View Post
    Kiedyś Karolek May pisał o Winetu mającym aryjskie rysy twarzy (...)
    No w sumie po odkryciu ANE coś może być na rzeczy.

4. The Following 2 Users Say Thank You to Wojewoda For This Useful Post:

Pioterus (2017-10-06), SKRiBHa (2017-10-07)

Regular Member
    Junior Member
    Last Online
    2018-10-21 @ 18:48

z jednej strony allochtoniści dominujący wśród naukowców akademickich … oraz Turbo Lechici internetowi
    .
    Nie jest dobrze, ale jest nadzieja. Droga prowadzi przez analizy porównawcze wsparte genetyką itd.

Czytałem ostatnio wspaniałą książkę:

Kowalik Artur „Kosmologia dawnych Słowian. Prolegomena do teologii politycznej dawnych Słowian”

http://www.nomos.pl/products/153/p/287

Autorem jest naukowcem z UJ, ma tytuł doktorski.

Niestety ale książka była wydana w 2004 roku i dziś jest trudno osiągalna. Kupiłem ją na Allegro za 350 zł. i warto było, to prawdziwy skarb. Badania porównawcze religii, języków, kultur słowiańskich z odniesieniem do starożytnej Grecji, Indii, IE, synkretyzmu chrześcijańskiego itp. Wszystko o czym marzyłem (marzyliśmy) oparte na literaturze naukowej.

Tu jest artykuł o tej książce na Tarace:

http://www.taraka.pl/zarys_kosmologii_dawnych_slowian

Na chomikuj.pl można znaleźć kopię ale w zepsutej formie:

https://chomikuj.pl/Wrytsleof/S*c5*8...1052790730.doc

Tematyka jest bardzo rozwojowa, np. sygnalizowane przez językoznawców związki między somą i chmielem można rozstrzygnąć z pomocą genetyki, tzn. rację mają ci, którzy wywodzą somę od chmielu ponieważ genetycy dowodzą, że używany przez Słowian chmiel pochodzi z Europy.

Swoją drogą, wszystko się zaczęło od tego wpisu Wojewody:

Quote Originally Posted by Wojewoda View Post

"Oh, hops" is the oldest known Polish bridal song. It was probably composed before Baptism of Poland, 966.
    https://www.youtube.com/watch?v=tgDR5y_HAqU
    Starożytna słowiańska pieśń o chmielu, trochę wódeczki, gwiaździsta noc, cała moja wiedza na temat Słowian i obrzędów świętojańskich, Rygwedy i somy, Dionizosa/Erosa w greckiej religii i filozofii i inne rzeczy nagle połączyły się w jedną zrozumiałą całość. Nic nie pisałem, bo miałem awarię komputera, po której straciłem hasła i nie mogłem się zalogować na forum i podziękować Wojowi. Zacząłem za to szukać, znalazłem Kowalika, rosyjskich badaczy itd.

Jeśli jesteście zainteresowani to pewne wątki można pogłębić i rozszerzyć. Wiemy dziś więcej o pewnych sprawach niż Kowalik w 2004. Nie mam jeszcze pełnego statusu na forum, ale niedługo zacznę pisać.

6. The Following 4 Users Say Thank You to EastPole_ For This Useful Post:

Litvin (2017-10-07), Pioterus (2017-10-07), SKRiBHa (2017-10-07), Wojewoda (2017-10-07)

Regular Member
    Last Online

Adminie,

przepraszam za moje słowa napisane w komentarzu powyżej. Jestem nie przyzwyczajony do tego forum to stąd.

Widzę, że EastPole też ma podobne problemy, czyli wszystko gra i poczekam na pełny status, bo jak widzę stopka już działa.

...

EastPole,

wyrazy szacunku i uznania, za to co robisz! Czy możesz skomentować to, bardzo Cię proszę:

https://skrbh.wordpress.com/2017/10/.../#comment-1499

https://skrbh.wordpress.com/2017/10/...-drogi-r1a-02/

https://skrbh.wordpress.com/2017/10/...-drogi-r1a-01/

Co do (c)H+MieLo" i HaoMa / SoMa...

Zwracam uwagę, że mogło być tak, że (c)H+MieL mógł brzmieć jak S+MieL / Z+MieL, bo

https://en.wikipedia.org/wiki/Soma_(drink)

Soma (Sanskrit: soma) or haoma (Avestan) was a Vedic ritual drink[1] of importance among the early Indians. It is mentioned in the Rigveda, particularly in the Soma Mandala. In the Avestan literature, haoma has the entire Yasht 20 and Yasna 9–11 dedicated to it.
    It is described as being prepared by extracting the juice from a plant, the identity of which is now unknown and debated among scholars. In both Hinduism and Zoroastrianism, the name of the drink and the plant are the same.[citation needed]
    There has been much speculation concerning what is most likely to have been the identity of the original plant. However, traditional accounts with unbroken continuity in Southern India, from Ayurveda and Siddha medicine practitioners and Somayajna ritualists undoubtedly use "Somalata" (Sarcostemma acidum). Non Indian researchers proposed candidates include Amanita muscaria, Psilocybe cubensis, Peganum harmala and Ephedra sinica.[citation needed]

EtymologySoma is a Vedic Sanskrit word that literally means "distill, extract, sprinkle", often connected in the context of rituals.[2]
    Soma, and its cognate the Avestan haoma, are thought to be derived from Proto-Indo-Iranian *sauma-. The name of the Scythian tribe Hauma-varga is related to the word, and probably connected with the ritual. The word is derived from an Indo-Iranian root *sav- (Sanskrit sav-/su) "to press", i.e. *sau-ma- is the drink prepared by pressing the stalks of a plant.[3] According to Mayrhofer, the root is Proto-Indo-European (*sew(h)-)[4] (...)

Chodzi o MieL+eNie, a nie o Wy+CiSK+aNie...

Mam nadzieję, że wszyscy połączymy tu siły i popchniemy to i owo we właściwym kierunku... :-)

PZDRWM
    SKRiBHa
    Tzw. PIE = PS, czyli Pra-Słowiański. Tzw. satem było pierwotne, a tzw. kentum to zniekształcenie przez ubezdźwięcznienie wysokoenergetycznych dźwięków satem, patrz tzw. rough breathing. Prawo Brugmana dotyczy także języków słowiańskich, patrz oRL"y -> aRioWie, oGieN' -> aGoN'... O zniekształceniach greckich, irańskich, germańskich, itp patrz: PS B/P -> Ger PH/PF/F... szkoda nawet gadać...

SKRiBHa

Regular Member
    Last Online

SKRiBHa

Established Member
    Turboslavic Caveman Pioterus's Avatar
    Last Online
    2019-07-30 @ 07:14
    42
    Y-DNA
    I2a1b2a1a1 (A2423+)
    mtDNA
    U3a1a(1)
    Race
    Europid
    Metaethnos
    Slavic
    Ethnicity
    Polish
    Politics
    laissez faire
    Religion
    Metalhead
    Poland Lithuania Grand Duchy

Quote Originally Posted by SKRiBHa View Post
    Nie mogę na swoim koncie zrobić nic. Mój obrazek profilowy nie wyświetla się. Nie mogę napisać prywatnej wiadomości., itd.

Adminie, proszę zrób z tym coś, albo bez urazy, ale jeśli tak to ma tu wyglądać, no to ja stąd spadam, bo nie znoszę cenury i szkoda mojego czasu na takie przedszkole. Przyznam się szczerze, że nie tego spodziewałem się, ale jak tak ma być, niech tak będzie.
    Niestety, każdy nowy na AFB przez to musi przejść, pierwsze 30 postów (20?) jest akceptowane przez moda/ admina zanim się pojawią.

@EastPole_ musi przejść to samo, skoro stracił hasło do swojego starego konta, a przecież publikował tu baaardzo dużo.
    and the IEEE Milestone for breaking the Enigma Code goes to... Polish Cipher Bureau 1932-39

“We know each other,” he agreed. “They say that you follow in my steps.”
    “I go my own way. But you, you had never, until just now, looked behind you. You turned back today for the first time.”
    Geralt remained silent. Tired, he had nothing to say. “How... How will it happen?” he asked her at last, coldly and without emotion. “I will take you by the hand,” she replied, looking him straight in the eye. “I will take you by the hand and lead you across the meadow, through a cold and wet fog.” “And after? What is there beyond the fog?” “Nothing,” she replied, smiling. “After that, there is nothing.”
    ― Andrzej Sapkowski
    Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy [The world is changing, sun is setting and we're running out of Vodka.]
    ― Andrzej Sapkowski

10. The Following User Says Thank You to Pioterus For This Useful Post:

SKRiBHa (2017-10-07)

Established Member
    Last Online
    42
    Y-DNA
    I2a1b2a1a1 (A2423+)
    mtDNA
    U3a1a(1)
    Race
    Europid
    Metaethnos
    Slavic
    Ethnicity
    Polish
    Politics
    laissez faire
    Religion
    Metalhead

Quote Originally Posted by EastPole_ View Post
    Autorem jest naukowcem z UJ, ma tytuł doktorski.
    Obrona pracy doktorskiej 02.04.2014 (pozycja 32.)

W dniu 2 kwietnia 2014 roku o godz. 11:15 w Instytucie Religioznawstwa, ul.
    Grodzka 52 odbyła się PUBLICZNA OBRONA PRACY DOKTORSKIEJ
    Mgr Artura Kowalika
    pt. „Mitologen Walesa w religii słowiańskiej i synkretyzmie chrześcijańskim".
    Promotor: Prof. dr hab. Arnold Lebeuf
    Recenzenci: Prof. dr hab. Aleksander Posern Zieliński
    Dr hab. Andrzej Szyjewski, prof. UJ
    Praca doktorska wraz z recenzjami znajduje się do wglądu w Bibliotece
    Jagiellońskiej, Kraków, al. Mickiewicza 3.
    Publikacja pracy -> 2004r., czyli napisana gdzieś w 2002-2003 roku, skuteczna obrona doktoratu 11 lat później. Dłuuuugo Pan Kowalik musiał pukać do drzwi na różnych katedrach, zanim ktoś się podjął roli promotora.

No comments.

Polandball can't into Space z tak sktostniałą strukturą w nauce.
    and the IEEE Milestone for breaking the Enigma Code goes to... Polish Cipher Bureau 1932-39

“I go my own way. But you, you had never, until just now, looked behind you. You turned back today for the first time.”
    Geralt remained silent. Tired, he had nothing to say. “How... How will it happen?” he asked her at last, coldly and without emotion. “I will take you by the hand,” she replied, looking him straight in the eye. “I will take you by the hand and lead you across the meadow, through a cold and wet fog.” “And after? What is there beyond the fog?” “Nothing,” she replied, smiling. “After that, there is nothing.”
    ― Andrzej Sapkowski
    Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy [The world is changing, sun is setting and we're running out of Vodka.]
    ― Andrzej Sapkowski

12. The Following 2 Users Say Thank You to Pioterus For This Useful Post:

EastPole_ (2017-10-07), SKRiBHa (2017-10-07)

Established Member
    Last Online
    42
    Y-DNA
    I2a1b2a1a1 (A2423+)
    mtDNA
    U3a1a(1)
    Race
    Europid
    Metaethnos
    Slavic
    Ethnicity
    Polish
    Politics
    laissez faire
    Religion
    Metalhead

Publikacja pracy -> 2004r.
    Miało być publikacja książki oczywiście. Praca doktorska była pisana dużo później i w zapewne bezpieczniejszym (mniej drażniącym) zakresie / wycinku. "Panie magister, my tu inaczej rozłożymy akcenty, przeformułujemy tezy i dodamy coś z tematu XYZ [tzn. z promotora podwórka, na którym nikt mu nie podskoczy] i będziemy prawie w domu, tylko jeszcze bezpieczny recenzent [kumpel z "okopów", z którym razem poobrażaliśmy drugą połowę polskich naukowców w tej dziedzinie] i doktoracik sam się obroni.

― Andrzej Sapkowski
    ― Andrzej Sapkowski

14. The Following User Says Thank You to Pioterus For This Useful Post:

SKRiBHa (2017-10-07)

Regular Member
    Last Online

Tu z podarkiem i przeprosinami przychodzę, żeby mi nikt nie powiedział, że leniwy jestem, nic nie wiem i tylko robię nieporządek...

https://skrbh.wordpress.com/2017/10/...cego-trupa-of/

A tak na poważnie, to ile tych wpisów trzeba natrzaskać, żeby móc dostać pełnoprawny dostęp do konta, tak żebym swojego gravatara zobaczył?

Co sądzicie o tym, co napisałem? Jestem ciekaw Waszego zdania...

SKRiBHa

16. The Following 2 Users Say Thank You to SKRiBHa For This Useful Post:

Litvin (2017-10-16), Pioterus (2017-10-08)

Regular Member
    Junior Member
    Last Online
    2018-10-21 @ 18:48

Quote Originally Posted by SKRiBHa View Post

EastPole,

wyrazy szacunku i uznania, za to co robisz! Czy możesz skomentować to, bardzo Cię proszę:

https://skrbh.wordpress.com/2017/10/.../#comment-1499

https://skrbh.wordpress.com/2017/10/...-drogi-r1a-02/

https://skrbh.wordpress.com/2017/10/...-drogi-r1a-01/
    Musimy poczekać na więcej danych, ale jest możliwe, że to kultura Sredny Stog, Dereivka jest ojczyzną PIE, a nie Yamnaya, jak dzisiaj uważa większość badaczy.

To bardzo ciekawe, ale jeśli wytłumaczeniem tego, co wspólne Słowianom, Indoirańczykom i Hellenom były migracje ludów, które wytworzyły swoją kulturę i język przed 3500 p.n.e. nad środkowym Dnieprem, to moim zdaniem odkrywamy zaginioną cywilizację przewyższającą pod względem duchowym wszystko co istniało w tym czasie na świecie.

Na razie nie ma się jednak co podniecać i rozgłaszać wszem i wobec o tym, czego się tylko domyślamy, ciężka praca przed nami, by to wszystko ogarnąć.

18. The Following 2 Users Say Thank You to EastPole_ For This Useful Post:

Pioterus (2017-10-08), SKRiBHa (2017-10-08)

Page 3 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast