User Tag List

Results 1 to 2 of 2

Thread: Pochodzenie Słowian. Upadek teorii allochtonicznej i początek upadku teorii mieszanej633 days old

Regular Member
    Race Scientist SKRiBHa's Avatar
    Last Online
    2019-04-15 @ 20:32
    Default Pochodzenie Słowian. Upadek teorii allochtonicznej i początek upadku teorii mieszanej

Na podstawie:

https://skrbh.wordpress.com/2017/12/...analiza-zrodel

https://skrbh.wordpress.com/2017/12/.../#comment-2465

Oficjalnie wprowadzam nową nazwę dla ciężko wstrząśniętych i dobrze zmieszanych allo-allo, czyli "alle-mieszacze", patrz ogłoszony przez tego histeryka ostateczny koniec tzw. pustki osadniczej i początek tzw. teorii mieszanej "mówiącej o ciągłości osadniczej, ale nie kulturowej"...

.....

A co może jest inaczej, niż napisałem, hm?
    Tzw. PIE = PS, czyli Pra-Słowiański. Tzw. satem było pierwotne, a tzw. kentum to zniekształcenie przez ubezdźwięcznienie wysokoenergetycznych dźwięków satem, patrz tzw. rough breathing. Prawo Brugmana dotyczy także języków słowiańskich, patrz oRL"y -> aRioWie, oGieN' -> aGoN'... O zniekształceniach greckich, irańskich, germańskich, itp patrz: PS B/P -> Ger PH/PF/F... szkoda nawet gadać...

SKRiBHa

2. # ADS
    Advertisement bot

Regular Member
    Race Scientist SKRiBHa's Avatar
    Last Online
    2019-04-15 @ 20:32

https://skrbh.wordpress.com/2018/01/.../#comment-3013

SKRiBHa 2018-01-26 O 14:31

(…) Sprawozdanie Sławomira A. z wczorajszego seminarium.
    https://histmag.org/Skad-wzieli-sie-...#comment-58575
    Jest ciekawy. Opublikujesz? (…)

https://histmag.org/Skad-wzieli-sie-...#comment-58575

Sławomir Ambroziak | 2018-01-26 10:49
    Panowie, wczoraj wróciłem późno w nocy, bo wpadłem jeszcze do dzieci i wnucząt. Ponieważ dzisiaj zarobiony jestem, to tak w telegraficznym skrócie…

Badania Zakładu Genetyki Molekularnej i Sądowej to drugie, obok prac Rębały, badania z zakresu genetyki populacyjnej dotyczące obszaru Europy Środkowej i Wschodniej, ale zakrojone na nieporównywalnie większą skalę. Prowadzone są przede wszystkim na potrzeby kryminalistyki i mają za zadanie wskazać pochodzenie etniczne sprawcy pozostawiającego gdzieś ślad biologiczny. Tak więc inne wnioski wyłaniają się z nich przy okazji.

Pełne badania wszystkich regionów mtDNA i Y-DNA kilku tysięcy (nie pamiętam dokładnie – ilu tysięcy) próbek pokazują jednolitość struktury genetycznej ludności Europy Środkowej w liniach męskich i żeńskich.

TMRCA mutacji wskazują na ukształtowanie się tej populacji w okresie kultury ceramiki sznurowej.

Wszelkie koncepcje dotyczące zasiedlenia Europy Środkowej, oparte na większych migracjach po tym okresie, nie znajdują potwierdzenia w strukturze genetycznej.

Struktura genetyczna ludności wskazuje na ciągłość biologiczną od epoki brązu i brak pustki demograficznej po tym okresie w Europie Środkowej.

Podobna różnorodność genetyczna domniemanego obszaru wyjściowego Słowian (Prut, Dniepr, Prypeć) i Europy Środkowej wyklucza ten obszar jako kolebkę Słowian, albowiem powinno występować tam największe zróżnicowanie genetyczne.

Na zakończenie Profesor Grzybowski powiedział wprost, że wyniki jego badań wskazują zdecydowanie na słuszność teorii autochtonicznej.

Informacja dla Skromnego: publikacja w PlosOne była podsumowaniem pewnego etapu badań, natomiast zarówno wypowiedź dla OTOKO, jak też wczorajszy wykład opierały się też na dalszych, aktualnie prowadzonych badaniach, w tym analizach eksonów.

Dyskusji większej nie było, gdyż 90% słuchaczy to młodziutkie studentki. Był jeden kolega allo, ale pobieżnie zorientowany w genetyce, który próbował powoływać się na prace Rębały, wypowiedzi Figlerowicza i analizy Y-DNA z Wielbarku. Próbował też podpytać Profesora o wyniki Symfoników, ale Grzybowski powiedział, że nie ma wyników, więc on też nic nie wie.

Ja wyjaśniłem słuchaczom, na czym polega problem pochówków ciałopalnych i co wiemy o DNA wojów znad Dołęży. Kolega allo próbował oponować, twierdząc, że populacja dołężańska była niepodobna do żadnej współczesnej, po czym ja powiedziałem o jej współdzieleniu przodków ze współczesnymi Polakami, w czym Profesor przyznał mi rację.

Organizatorka szybko zakończyła dyskusję, tłumacząc, że Profesor wraca jeszcze dzisiaj do Bydgoszczy.

Gość | 2018-01-26 13:53
    Panowie! Pan Prof. Tomasz Grzybowski potwierdził to co od dziesięcioleci mówili antropolodzy fizyczni i inni badacze badający ludzi (ludność) a nie przedmioty i teksty z jakiegoś powodu (jakiego?) pisane. Nie dziwota, że Pani palinolog wypowiadała się enigmatycznie. Powstaje tylko pytanie: co teraz? Deallochtonizacja – także na poziomie podręczników.

…..

Widzę, że Atimens / Atim / Atimere x. Pietrzak tam próbuje mieszać…

Atimensowi przypominam, że tzw. satem było pierwotne dla tzw. kentum u kreoli i niech lepiej wbije sobie to w banię, jako prawdę objawioną przeze Mię…

Może w końcu może wyjdzie z szoku poznawczego i napisze coś o Z93, ale tak, żeby tą przykrą prawdą, która ich wyzwoli… przysypać swoich allo-allo kumpli od tzw. rzekomych zapożyczeń od-irańskich, prałata Kneblewskiego i jego „sarmackich przodków”, a to samo i innym Makuchom, Jamroszkom i ich wyznawcom, a także nazistowskim, czy innym jewropejskim panom…

Ja nie zapominam, że ktoś odrzuca prawdziwe dane i bredzi swoje przeciw-słowiańśkie brednie…
    Tzw. PIE = PS, czyli Pra-Słowiański. Tzw. satem było pierwotne, a tzw. kentum to zniekształcenie przez ubezdźwięcznienie wysokoenergetycznych dźwięków satem, patrz tzw. rough breathing. Prawo Brugmana dotyczy także języków słowiańskich, patrz oRL"y -> aRioWie, oGieN' -> aGoN'... O zniekształceniach greckich, irańskich, germańskich, itp patrz: PS B/P -> Ger PH/PF/F... szkoda nawet gadać...

SKRiBHa